Malowane kurtki jeansowe


Jeśli szukasz unikalnej, ręcznie malowanej odzieży to dobrze trafiłaś/eś. Maluję wzory na kurtkach jeansowych na zamówienie. Do malowania używam farb dedykowanych do tkanin, które są odporne na pranie. Każdy wzór jest wyceniany indywidualnie. Jeśli jesteś zainteresowana/y lub masz dodatkowe pytania – napisz do mnie.

Pod galerią znajdziesz dodatkowe informacje.

Zrealizowane prace

Informacje

Jak zamówić wzór na kurtce jeansowej?

Jeśli masz własny pomysł na wzór, zapewne mogę go namalować. Napisz do mnie, ustalimy szczegóły i wycenię pracę. Najlepiej jeśli wyślesz mi swoją własną kurtkę do malowania, dzięki czemu będzie do ciebie idealnie dopasowana. Realizacja trwa 1-2 tygodnie w zależności od skomplikowania wzoru.

Jak dbać o ręcznie malowaną kurtkę?

Przy odpowiedniej pielęgnacji wzór pozostanie w bardzo dobrym stanie przez długi czas dlatego:

  • Nie pierz jeśli nie jest to konieczne. Jeżeli musisz, to na lewej stronie, ręcznie w max 40 °C. Nie pocieraj wzoru.
  • Susz na wieszaku, nie załamuj tkaniny na wzorze.
  • Prasuj na lewej stronie lub przez tkaninę.
  • Przechowuj na wieszaku.

Czy wystawiasz kurtki na sprzedaż?

Koncentruję się głównie na malowaniu na zamówienie, ale czasem realizuję własne pomysły na kurtkach pozyskanych w duchu idei upcyclingu. Jeśli jakieś są dostępne na sprzedaż, to bieżące informacje na ten temat znajdziesz na moim profilu na Facebooku.

Kurtki te pochodzą z drugiej ręki, najczęściej ze sklepów z odzieżą używaną. Nie są to rzeczy nowe, ale wybieram kurtki w jak najlepszym stanie, o minimalnym widocznym stopniu zużycia. Każda jest dokładnie prana przed malowaniem a także po, aby upewnić się, że wzór został dobrze utrwalony.

Jaka jest trwałość wzorów?

Tak jak każde ubranie, ręcznie malowana odzież z biegiem czasu może się zużywać od noszenia i prania. Kolory mogą blednąć, a wzór może pękać, szczególnie w mocno zaginanych i wycieranych miejscach.

Dobra wiadomość jest taka, że przy odpowiedniej pielęgnacji wzór pozostanie w bardzo dobrym stanie nawet na lata.

Poniżej przykładowe zdjęcia wzoru na tylnej kieszeni spodni, które były mocno eksploatowane i bardzo często prane w pralce (zalecam pranie ręczne!). Moim zdaniem nadal prezentuje się bardzo dobrze. Jednak każda kurtka jest unikalna i twój egzemplarz może mieć lepszą lub gorszą trwałość.