Ręcznie malowane kurtki


Jeśli szukasz unikalnej, ręcznie malowanej odzieży to dobrze trafiłaś/eś. Maluję na kurtkach jeansowych. Kurtki dostępne na sprzedaż są wykonane w duchu idei upcyclingu – pochodzą z drugiego obiegu, a wzory malowane są farbami do tkanin odpornymi na pranie. Maluję również wzory na zamówienie – każdy jest wyceniany indywidualnie. Jeśli jesteś zainteresowana/y lub masz dodatkowe pytania – napisz do mnie.

Zrealizowane prace

Kompendium wiedzy o ręcznie malowanej odzieży

Czy malujesz wzory na zamówienie?

Jeśli masz własny pomysł na wzór, zapewne mogę go namalować. Napisz do mnie, ustalimy szczegóły i wycenię pracę. Możesz wysłać swoją własną kurtkę do malowania, ale pamiętaj, że musi mieć w składzie przewagę włókien naturalnych (np. bawełna). Realizacja trwa 1-2 tygodnie w zależności od skomplikowania wzoru.

Skąd bierzesz kurtki na sprzedaż?

Kurtki są z upcyclingu: pochodzą z drugiej ręki, najczęściej ze sklepów z odzieżą używaną. Nie są to rzeczy nowe, ale wybieram kurtki w jak najlepszym stanie, o minimalnym widocznym stopniu zużycia. Każda jest dokładnie prana przed malowaniem a także po, aby upewnić się, że wzór został dobrze utrwalony.

Jak dbać o ręcznie malowaną kurtkę?

  • Nie pierz jeśli nie jest to konieczne. Jeżeli musisz, to na lewej stronie, ręcznie w 40 °C. Nie pocieraj wzoru.
  • Susz na wieszaku, nie załamuj tkaniny na wzorze.
  • Prasuj na lewej stronie lub przez tkaninę.
  • Przechowuj na wieszaku.

Jaka jest trwałość wzorów?

Tak jak każde ubranie, ręcznie malowana odzież nie jest niezniszczalna i z biegiem czasu może się zużywać od noszenia i prania. Kolory mogą blednąć, a wzór może pękać, szczególnie w wycieranych i zaginanych miejscach.

Poniżej przykładowe zdjęcia ubrania które było mocno eksploatowane i bardzo często prane w pralce (zalecam pranie ręczne!) Moim zdaniem nadal prezentuje się bardzo dobrze. Jednak każda kurtka jest unikalna i twój egzemplarz może mieć lepszą lub gorszą trwałość.